Rozhovor s Hanzem

15.02.2014 11:19

Ahoj Hanzi. Tak nám o sobě prozraď něco na úvod.

Jak jsi se dostal ke skejtu?

Zdravím. Jmenuji se Hanz Horák, je mi 19 let a pocházím z Jirkova. Ke skatebordingu jsem se dostal přes svého bratrance, který dostal prkno a já jsem ho taky hrozně moc chtěl. Pořád sem překecával rodiče a ti mi skejta koupili k mým osmým narozeninám. Šlo to docela hladce - první den hned ollie. Další triky jako shuvit nebo kickflip jsem se učil před barákem na parkovišti. Později mě rodiče začali pouštět na místní rampy, kde jsem pochytil něco od starších místích skejtrů, kteří teď už bohužel nejezdí.

Kterej druh překážek máš neraději?

Tak na rozjezd mám nejraději klasickou bednu. Když jsem rozježděný, tak jdu na bang a rail, kde se celkem dost vyblbnu. Jinak mám rád všechny překážky, ať už to jsou radiusy, bangy a nebo nějaké jiné překážky.

Blunt to fakie

 

Jak vypadá tvůj skejtovej den? Když teda není zima a sníh.

Můj skejtovej den vypadá asi tak. Když jsou prázdniny, tak vstanu kolem 9. Nasnídám se, mrknu doma na pár profilů ,domluvím se s kámošema, kam odpoledne zajdeme. Buď jdeme na místní rampy, kde se vždy rozjezdím a pak zamířím do chomutovského betonu a tam zakončím svůj den nějakou tou vraždou (hehe). Pak můžu jít spokojeně domů.

Máš ve svým okolí nějakej oblíbenej spot?

Tak určitě je to 2.ZŠ v Jirkově. 4 malý schůdky se zídkou, kterou musíš převoskovat, aby jela. Jinak toho poblíž moc nemám, takže musím jezdit do Chomutova, kde se rozjezdíme u Lidlu a potom razíme třeba k fontáně na zídku trochu jí obrousit :).

Kde jezdíš v tomhle shitu?

Většinou sme jezdili do Chemnitzu, kde mají slušnou skatehalu. V hale se dá dobře skejtovat a nedávno jí celou zrekonstruovali, ale pořád je zima, takže se jezdí v rukavičkách. Poslední dobou tam už moc nejezdíme, protože jsme si v Chomutově našli fajn místo. Kluci přilepily elko a máme kde grindovat. Celý to je pod střechou. Pak tu máme další místo a to je hned u hlavního nádraží v

Chomutově. Tam si nosíme přenosný rail, abychom mohli pořádně hrotit slidy a grindy. Je tam i gap a plánujeme tam postavit aspon dva grindy.

360flip

 

Jaký triky jsou tvoje oblíbený a jaký triky se chceš naučit?

Jeden z mých nejoblíbenějších triků je 360 flip, který má rád určitě každý skejtr. Přijde mi jako nejstylověnjší a můžeš ho dát na hodně způsobů. Další můj oblíbený trik je bs flip, který se mi nejlíp dává z bengu, protože se v něm můžeš pořádně proletět. A můj poslední oblíbený trick je fs blunt big spin ven.Trik, který bych se chtěl naučit, je hardflip backtail. Minulou sezonu mi tam skoro padnul. Takže do toho musím dávat víc emocí. Dál bych si chtěl vychytat nolie flip bs crux, který jsem pokaždý posadil na hranu, dokonce jsem se v tom i projel, ale zatím jsem ho stále neodjel. Poslední trik, ketrý bych se rád naučil je nolie bs flip.

Jak vidíš skate scénu kolem sebe? Přijde ti, že to jde nahoru nebo že to upadá?

Jestli upadá, napadá tě nějakej důvod?

No vidím to tak, že spousta z nás už chodí do práce a nemají tolik času co měli dřív.

Někdo přestal jezdit úplně buď kvůli zdraví, nebo mu to nešlo a nebo se mu prostě nechtělo.

Přijde mi, že to upadá, i když teď začala jezdit spousta nových lidí a mezi nima jsou i dva malí borci, za které jsem moc rád a díky nim to vypadá nadějně. Chomutovský skateboarding ještě neupadl uplně.

Kousek od baráku máš docela slušnej betonovej park. Jaký to tam je? Jaký podmínky pro skaters vytvaří město?

Chomutov jako město nevytváří skejtrům žádné podmínky. Můžeme být rádi, že nám tu vůbec park postavili. Ale když už ho tu postavili, tak by bylo o hodně lepší, kdyby byly permice, jezdily by se závody. Teď už to s parkem dopadlo tak, že se my místní snažíme dělat něco proto, aby se na park s jedním z největších bazénů v ČR nezapomnělo uplně. Když tu ještě závody byly, přišlo mi, že jezdilo víc kluků. Každý se víc hecoval a já jsem se díky parku naučil dost triků a poznal jsem super kámoše, se kterými skejtuju every damn day.

Co tví sponzoři?

Jsem za ně moc rád. Podporují mě a já se díky nim mohu posouvat dál. A jsem moc rád za to, že je tu někdo, kdo se snaží skejtbording v Chomutově a Jirkově podporovat. Takže díky NXKO oblečení a obchodu www.skatedog.cz.

Fs feeble

 

Co děláš když neskejtuješ?

Když neskejtu tak sevětšinou vymyslí nějaký koupání. Když je hnusně, tak buď doma koukám na videa, nebo s kámošema paříme x-box či playstation 3. Jinak nic moc. Chodíme po venku a vymýšlíme jak se nenudit :D

Máš nějakou oblíbenou hospodu?

Tak vždycky jsem rád chodil do Live baru v Chomutově. U nás v Jirkově chodíme s kámošema do Narez Trubky. Nejen že je to fajn hospůdka kde točí hezký barmanky, ale má i fajný název. Přímo pro skejtry - už jen vogrindovat. Takže kdyby ste chtěli na pivko, tak v Jirkově do Nerez Trubky!

A co nějaká zajímavá příhoda z párty?

Zajímavou příhodu z párty? Jo už si vzpomínám. Bylo to v zimě v Live baru. Bylo tam hrozně moc lidí a my jsme šli s klukama ven na tequilu. Na mě už nezbyl pomeranč a hrozně jsem se u toho šklebil. Kousek od nás stál nějaký Rusák a zařval na mě ať držím hubu, pak se na mě rozeběhl a dal mi hlavu přímo na rypák. Šel jsem to zapít a holky mi to ošetřily. Takže super :)

Když jsme u těch hole. Máš holku? Jakej typ holek se ti libí?

Holku nemám. Holky mě musí něčím zaujmout. Ať už nějakým koníčkem, nebo dobrým stylem v oblíkání. Hlavně by měla mít dobré srdíčko. Chtěl bych holku co není namyšlená, která je skromná a laskavá :). Takový tu asi nejsou :D

Řekneš nám ještě něco na závěr?

Na závěr vzkazuju všem co jezdí, ať se jim daří v letošní sezoně a ať odjížděj triky. Hlavně hodně zdraví všem a snad brzký pojezd v chomutovském betonu. Mějte se čus a Keep it real skateboarding!